Medailový úspěch lomských fotbalistů

V pátek 13. 4. 2018 se ve sportovním areálu na Lomské v Litvínově uskutečnil fotbalový turnaj litvínovské divize v malé kopané. Celkem 7 školních týmů z Litvínovska se utkalo o dvě postupová místa do okresního kola soutěže v malé kopané. Turnaje se v chladném a místy i deštivém počasí zúčastnilo také družstvo žáků ZŠ a MŠ Lom. Tým byl sestaven z žáků 9., 8. a 6. ročníku a tvořilo jej 11 hráčů. Zúčastněné týmy byly rozděleny do dvou základních skupin. ZŠ a MŠ Lom se utkala ve skupině „B“ s žáky ZŠ Litvínov – Hamr a ZŠ a MŠ Meziboří. Skupinu „A“ tvořily týmy „Sportovky“ Litvínov, litvínovského gymnázia, ZŠ a MŠ Horního Jiřetína a ZŠ a MŠ Ruské Litvínov.

První zápas ve skupině s hamerskými žáky vyhráli naši žáci 3:2, tato výhra nám zajistila postup ze skupiny. Druhý zápas s jedním z favoritů turnaje, se žáky ZŠ a MŠ Meziboří jsme prohrály 1:5, na postup neměla prohra vliv. V semifinále jsme se utkali s žáky litvínovské „Sportovky“. Do utkání jsme vstoupili bojovně a jako první jsme otevřeli skóre. A i když soupeř brzy skóre otočil, přesto jsme jako jediní dokázali favoritu turnaje vstřelit 2 branky. Konečné skóre 2:5 nás poslalo do boje o 3. místo s litvínovským gymnáziem. Postup do okresního finále nám sice těsně utekl, přesto chtěli kluci zabojovat o bronzové medaile. Poslední náš zápas byl značně vyhrocený, kluci ale vzorně plnili fotbalové úkoly, soustředili se pouze na hru a dokázali v utkání zvítězit 5:1. Bronzové medaile jsou naše!

Velký dík patří všem hráčům za jejich obětavý a disciplinovaný bojovný výkon!

Sestava družstva ZŠ a MŠ Lom:

Karel Gaži, Jindra Šredl, Braňo Kráľ, Jakub Kráľ, Petr Gizman, Dan Puža, Jakub Raiminius, Pavel Oláh, Lukáš Škvrna, Radek Tomáš, Adam Schubada.