Plán akcí MŠ Lom na březen 2018

1. 3. dopoledne: VÝROBA PŘÁNÍČEK K MEZINÁRODNÍMU DNI ŽEN

Dopoledne plné vyrábění a tvoření s osvětou MDŽ.

CÍL: Podpora vzdělání v oblasti dění ve světě kolem nás, projev díků nejdůležitějším ženám v našich životech.

 

 14. 3. dopoledne: NÁVŠTĚVA 1. TŘÍDY ZŠ LOM S PŘEDŠKOLÁKY „DRÁČKY“

Děti z předškolní třídy „Dráčků“ v tento den navštíví se svými učitelkami Základní školu Lom, kde pro ně bude v 1. třídě zajištěn zábavně-vzdělávací motivační program. Děti se seznámí s prostředím školy, jejími pravidly, způsobem výuky, podívají se, jak probíhá vyučování na prvním stupni.

CÍL: Seznámení se s prostředím školy, jejím chodem, pravidly, způsobem vyučování. Děti se nejvíce obávají toho, co neznají, naším cílem je odstranit obavy z neznámého a přiblížit dětem základní školu jako místo, kam se mohou těšit a kde dosáhnou dalšího významného osobního pokroku v učení a poznávání, po kterém v tomto období svých životů prahnou a které je naplňuje.

 

21. 3. dopoledne: VYCHÁZKA ZA 1. JARNÍM DNEM

V den prvního jarního dne se s dětmi vypravíme do blízkého okolí naší MŠ a našeho města, prohlédneme se důkladně zahrádky a probouzející se svět kolem nás. Budeme pozorovat změny v přírodě, první jarní květenu, pučící stromy, čerstvě probuzený hmyz a vše, co ke znakům nadcházejícího jara patří

CÍL: Koloběh přírody, jeho změny a přirozený řád pozorujeme s dětmi ve školce velmi bedlivě po celý rok. Pomáhá nám kalendář počasí, který máme ve třídě, pravidelně se věnujeme všem měsícům, ročním obdobím i jednotlivým dnům týdne. Díky osobnímu zážitku a prožitku podpoříme a utvrdíme dětem jejich poznatky, znalosti a vše, o čem se ve školce učíme.

 

26. – 29. 3. dopoledne: BAREVNÝ PAŠIJOVÝ TÝDEN V MŠ

Svatý, nebo také pašijový týden začíná Květnou nedělí a končí Velikonocemi. Některé dny tohoto týdne jsou označeny zvláštním přívlastkem, my se podle nich v MŠ také zařídíme:

Modré (nebo také žluté) pondělí – VŠICHNI CHLAPCI PŘIJDOU OBLEČENI V MODRÉM, DĚVČÁTKA V ŽLUTÉM

Šedivé úterý – DOKÁŽEME SE SLADIT DO ŠEDÉ BARVY, PŘÍPADNĚ JEJÍCH ODSTÍNŮ?

Škaredá (nebo také smetná) středa – NA SMETNOU STŘEDU NEJEN, ŽE SE NEBUDEME ŠKAREDIT A BUDEME SE SMÁT, ALE DĚTI SI MOHOU PŘINÉST VLASTNÍ KOŠŤÁTKO, UKLIDÍME SI SPOLEČNĚ DVOREK MŠ A POSBÍRÁME KAMENY Z TRÁVNÍKU – „VYMETEME ZIMU Z NAŠÍ ŠKOLKY“

Zelený čtvrtek – PŘIJDEME DO ŠKOLKY VŠICHNI V ZELENÉM

Velký pátek a Bílá sobota – STRÁVÍ DĚTI S RODIČI JIŽ SVÁTEČNĚ DOMA. DODRŽÍ-LI TRADICI, JEDINĚ DOBŘE ?

S dětmi ve školce prožijeme týden plný tradice a zvyků, budeme se věnovat velikonoční výzdobě, tvoření, poznávání barev, nebudeme se „škaredit“ a vyneseme zimu v podobě smrtky, čímž přivítáme krásné a očekávané jaro.

CÍL: Seznámení s tradicí, prožívání zvyklostí a radosti z oblíbených svátků roku.

 

27. 3. od 15,30 hod.: VELIKONOČNÍ JARMARK V ZŠ LOM

Zveme všechny děti, jejich rodiče, prarodiče, příbuzné i známé na náš tradiční velikonoční jarmark, který se koná jako vždy v ZŠ Lom.

PROSÍME O POMOC PŘI VÝROBĚ VÝROBKŮ NA TENTO JARMARK, KTERÁ JE PRO NÁS STĚŽEJNÍ, NEZBYTNÁ A VELMI PŘÍNOSNÁ. DĚKUJEME VŠEM, KDO SE DO VYRÁBĚNÍ A TVOŘENÍ S DĚTMI PRO NAŠI MŠ ZAPOJÍ.

CÍL:  Podpora tradice, rozvoj manuálních schopností, zručnosti a fantazie.

 

28. 3. dopoledne: NÁVŠTĚVA HERNY „BUBLINKY“ V LITVÍNOVĚ

V tento den se všechny děti z předškolní třídy „Dráčků“ a všechny děti ze třídy „Čiperek“, které již dosáhly, nebo v tomto školním roce dosáhnou věku 4 let, zúčastní dopolední zábavně – sportovní akce v nově otevřené herně pro děti v Litvínově. Seznam dětí bude vyvěšen v šatně naší MŠ, rodiče účast svých dětí podepíší.  Do Litvínova a zpět se dopravíme MHD a dálkovou, příp. vlakovou dopravou.

VYBÍRÁME: 90 KČ

CÍL: Prožití zábavného dopoledne, zážitek z výletu, sportování a hry, které děti baví.