Krušnohorský šestiboj

Přespolní běh v Lomu

Ve středu 20. 9. odstartoval v Lomu další ročník celoroční sportovní soutěže pro žáky I. stupně základních škol z Litvínova a okolí – Krušnohorský šestiboj K6B. První závod celého seriálu, závod v přespolním běhu, uspořádala již tradičně ZŠ a MŠ Lom.

Do Lomu se sjelo 80 nejlepších běžců z osmi základních škol z Litvínova, Meziboří, Louky u Litvínova a Horního Jiřetína. Trať závodu vedla po školním hřišti a v jeho těsné blízkosti. Mladší žáci z 1. a 2. ročníku běželi trať v délce 500 m, starší žáci a žákyně z 3. až 5. tříd závodili na kilometrové trati.

Medaile si odvezli vždy první tři nejrychlejší běžci v každém ročníku. Pro celkové bodování soutěže byl ale důležitý výkon každého běžce. I proto byla trať závodu přehledná pro diváky a umožňovala spolužákům i pedagogům bouřlivou podporu.

V součtu výkonů celých školních týmů zvítězila jen velice těsně litvínovská „Sportovka“ o 12 sekund před „Jazykovkou“. Třetí příčku obsadilo družstvo ZŠ Meziboří. Tým domácí ŽŠ a MŠ Lom obsadil čestné 8. místo, z individuální výsledků potěšil bojovný výkon Jindřicha Kokyho z 5. ročníku.

Velký dík patří všem pomocníkům z 8. a 9. ročníku, kteří zajistili výbornou organizaci a hladký průběh celého běžeckého závodu.

Pořadí škol:

1. SSŽS Litvínov 34:31 min.

2. 3. ZŠ Litvínov 34:43 min.

3. ZŠ a MŠ Meziboří 36:46 min.

4. ZŠ a MŠ Horní Jiřetín 37:46 min.

5. ZŠ Litvínov – Hamr 37:55 min.

6. ZŠ a MŠ Litvínov – Janov 38:44 min.

7. ZŠ a MŠ Louka u Litvínova 39:48 min.

8. ZŠ a MŠ Lom 46:39 min.