Školní metodik prevence

Eliška Dočkalová

Mezi hlavní úkoly prevence pratří:

• seznámit se s problémy žáků
  • pomoc žákům potýkajících se se sociopatologickými jevy
  • řešení šikany
  • vyloučení škodlivých a ohrožujících vlivů ve školním prostředí
  • odhalit rizikové situace a zajistit jejich řešení
  • prevence v oblasti návykových látek

Zodpoví dotazy ohledně sociálně patologických jevů (šikana, násilí, kriminalita mládeže, vandalismus, rasismus, užívání návykových látek...) vyskytujících se u žáků.

Konzultační hodiny:

středa: 9,55 - 10,40 hod.

Kontakt:

e-mail: zs.lom@seznam.cz

Záškoláctví

Kdo je záškolák?

• Žák, který úmyslně opustí školu v průběhu vyučování bez vědomí třídního učitele nebo jiného pedagoga.
  • Žák, který se bez vědomí rodičů neúčastní vyučování a zdržuje se mimo domov.