Ozdravný pobyt Krkonoše – Horní Maršov

Týdenní pobyt v Krkonoších

V druhé polovině listopadu se 25 žáků z 2. stupně ZŠ a MŠ Lom zúčastnilo výchovně-vzdělávacího pobytu ve východních Krkonoších v Horním Maršově. Týdenní pobyt se nesl v duchu ekologické výchovy, zásad udržitelného rozvoje, seznámení s tradičními krkonošskými řemesly, poznání krás horské přírody. Velkým zážitkem bylo pro žáky ubytování ve zrekonstruované faře i jídelníček složený z klasických krkonošských jídel připravených z regionálních produktů. Zážitků si žáci odvezli spoustu, ať již z vlastnoruční výroby másla či zážitků z túry mrazivou krkonošskou přírodou, mnohdy až adrenalinových pocitů při zdolávání přírodních překážek při dosažení cíle výletu na zasněženém hrádečku Aichelburg i z dalších přichystaných programů a her. Všechny aktivity vedly žáky k týmové spolupráci, ochotě pomoci a utužením již tak pevných přátelských vazeb. Věříme, že se podobný pobyt podaří zase někdy zopakovat.

Velké díky patří Státnímu fondu životního prostředí České republiky, který naší organizaci poskytl 35.000,- na financování pobytu a zároveň vedení města Lomu, které zajistilo dopravu pro naše žáky zdarma!

Eva Kejřová, Eliška Doležalová, Jakub Ozaňák.